BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Colby Paxinos | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[2] | Rooskrantz Jaydan | Germiston Tennis Club | No | - | |
[3] | Zander DE JAGER | ZA | Witfield Tennis Club | No | - |
[4] | Wikus Boshoff | ZA | Waverley Tennis Club | No | - |
- | Phenyo Matlala | No | - | ||
- | Günter Lubbe | Affies | No | - | |
- | vivian kriel | ZA | Menlo-Alkant Tennis Club | No | - |
- | Owama Koyana | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
- | JADON KOHLMEYER | ZA | Woodhill High | No | - |
- | Tshenolo Mosenogi | Arthur Ashe Tennis Club | No | - | |
- | Joshua Drabble | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Matthew Endrody | ZA | Yes | Christiaan Franken | |
- | Mpho Phungwayo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Tshepang Tlhatlha | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Mpho Jantjies | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Reorapetswe Mangwane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Christiaan Franken | ZA | Italian Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-04-30 1:30pm | A1 | GrkTS - Court 10 |
Colby Paxinos [1]
|
Tshenolo Mosenogi
|
6-1, 6-3 |
2021-04-30 1:30pm | A2 | GrkTS - Court 11 |
Reorapetswe Mangwane
|
Matthew Endrody
|
0-6, 1-6 |
2021-04-30 1:30pm | A3 | GrkTS - Court 12 |
Zander DE JAGER [3]
|
Günter Lubbe
|
5-7, 7-6, 5-10 |
2021-04-30 1:30pm | A4 | GrkTS - Court 13 |
vivian kriel
|
JADON KOHLMEYER
|
1-6, 3-6 |
2021-04-30 1:30pm | A5 | GrkTS - Court 14 |
Phenyo Matlala
|
Mpho Jantjies
|
0-6, 0-6 |
2021-04-30 1:30pm | A6 | GrkTS - Court 15 |
Mpho Phungwayo
|
Wikus Boshoff [4]
|
0-6, 1-6 |
2021-04-30 4:30pm | A7 | GrkTS - Court 9 |
Joshua Drabble
|
Tshepang Tlhatlha
|
0-6, 0-6 |
2021-04-30 3:00pm | A8 | GrkTS - Court 1 |
Owama Koyana
|
Rooskrantz Jaydan [2]
|
0-6, 0-6 |
2021-05-01 8:00am | A9 | GrkTS - Court 4 |
Colby Paxinos [1]
|
Matthew Endrody
|
6-0, 6-0 |
2021-05-01 8:00am | A10 | GrkTS - Court 5 |
Günter Lubbe
|
JADON KOHLMEYER
|
0-6, 6-4, 6-10 |
2021-05-01 8:00am | A11 | GrkTS - Court 6 |
Mpho Jantjies
|
Wikus Boshoff [4]
|
1-6, 2-6 |
2021-05-01 8:00am | A12 | GrkTS - Court 7 |
Tshepang Tlhatlha
|
Rooskrantz Jaydan [2]
|
2-6, 1-6 |
2021-05-01 12:30pm | A13 | GrkTS - Court 2 |
Colby Paxinos [1]
|
JADON KOHLMEYER
|
6-0, 6-7, 10-2 |
2021-05-01 12:30pm | A14 | GrkTS - Court 3 |
Wikus Boshoff [4]
|
Rooskrantz Jaydan [2]
|
6-4, 4-6, 8-10 |
2021-05-02 9:30am | A15 | GrkTS - Court 11 |
Colby Paxinos [1]
|
Rooskrantz Jaydan [2]
|
5-7, 3-6 |
2021-05-02 9:30am | B1 | GrkTS - Court 12 |
JADON KOHLMEYER
|
Wikus Boshoff [4]
|
5-7, 1-6 |
2021-05-01 12:30pm | C1 | GrkTS - Court 4 |
Matthew Endrody
|
Günter Lubbe
|
2-6, 4-6 |
2021-05-01 12:30pm | C2 | GrkTS - Court 5 |
Mpho Jantjies
|
Tshepang Tlhatlha
|
4-6, 6-7 |
2021-05-02 9:30am | C3 | GrkTS - Court 13 |
Günter Lubbe
|
Tshepang Tlhatlha
|
6-0, 6-3 |
2021-05-02 9:30am | D1 | GrkTS - Court 14 |
Matthew Endrody
|
Mpho Jantjies
|
6-1, 4-6, 11-9 |
2021-05-01 8:00am | E1 | GrkTS - Court 8 |
Tshenolo Mosenogi
|
Reorapetswe Mangwane
|
7-6, 6-1 |
2021-05-01 8:00am | E2 | GrkTS - Court 9 |
Zander DE JAGER [3]
|
vivian kriel
|
6-0, 6-1 |
2021-05-01 8:00am | E3 | GrkTS - Court 10 |
Phenyo Matlala
|
Mpho Phungwayo
|
0-6, 0-6 |
2021-05-01 8:00am | E4 | GrkTS - Court 11 |
Joshua Drabble
|
Owama Koyana
|
1-6, 1-6 |
2021-05-01 12:30pm | E5 | GrkTS - Court 6 |
Tshenolo Mosenogi
|
Zander DE JAGER [3]
|
1-6, 2-6 |
2021-05-01 12:30pm | E6 | GrkTS - Court 7 |
Mpho Phungwayo
|
Owama Koyana
|
6-0, 6-1 |
2021-05-02 9:30am | E7 | GrkTS - Court 15 |
Zander DE JAGER [3]
|
Mpho Phungwayo
|
7-5, 6-2 |
2021-05-02 11:00am | F1 | GrkTS - Centre Court |
Tshenolo Mosenogi
|
Owama Koyana
|
6-1, 6-0 |
2021-05-01 12:30pm | G1 | GrkTS - Court 8 |
Reorapetswe Mangwane
|
vivian kriel
|
3-6, 1-6 |
2021-05-01 12:30pm | G2 | GrkTS - Court 9 |
Phenyo Matlala
|
Joshua Drabble
|
3-6, 3-6 |
2021-05-02 11:00am | G3 | GrkTS - Court 1 |
vivian kriel
|
Joshua Drabble
|
6-0, 6-3 |
2021-05-02 11:00am | H1 | GrkTS - Court 2 |
Reorapetswe Mangwane
|
Phenyo Matlala
|
6-1, 6-1 |