BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Tiaan Nelson | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Tshepiso Mooka | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Denim Raiz | ZA | Crawford Primary | No | - |
[21] | Boitshepo Maake | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
[20] | Michaèl Bell | ZA | North West | No | - |
- | Kavi Brown | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - | |
- | George Denysschen | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
- | Scott Cumings | ZM | Lusaka Squash Club | No | - |
[16] | Pavlos Christoforakis | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
[15] | Maksim Mihic | Sandton Sports Club | No | - | |
- | Tshepang Tlhatlha | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Ryan Spedding | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
- | Benjamin Loots | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
- | Daniel De Villiers | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
[29] | Rico Du Plessis | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
[25] | Eric Matjiane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Seabo SALESHANDO | Notwane | No | - | |
- | Jarno Weiermans | ZA | Wierdapark Primary | No | - |
- | Salvador Moronell | ZA | Lusaka Squash Club | No | - |
[5] | Alexander Hristov | ZA | No | - | |
[3] | Nicholas REIS | ZA | Grey College High | No | - |
- | Mikko Reiman | DE | Grey college | No | - |
- | Bryan Wiggill | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
[32] | Ben SCHOLTZ | ZA | Grey college | No | - |
[27] | Reuben Mattheus | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Reghard Engelbrecht | ZA | Koedoepark Tennis Club | No | - |
- | Milo Thornhill-Davis | ZA | Craighall Tennis Club | No | - |
[9] | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | No | - | |
[14] | Erick Heyns | ZA | Willem Postma Primary | No | - |
- | Jan-Hendrik Alberts | Villieria Tennis Club | No | - | |
- | Jaco van Lingen | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
[28] | Rynard VAN DER LAAN | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[23] | Christiaan Campher | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Jaco DANNHAUSER | Laerskool Fairland | No | - | |
- | Quentin Nakano | St Stithians Tennis Club | No | - | |
[6] | John Bothma | ZA | Prospect Tennis Club | No | - |
[7] | Michael Loram | ZA | Edgemead Tennis Club | No | - |
- | Kulani SHIPALANA | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
- | Kevin Mahoholi | Grey college | No | - | |
[19] | Thando TSHILI | Umhlali Country Club | No | - | |
[18] | Lindokuhle Gcwensa | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
- | N-Cee Fryer | ZA | Villieria Tennis Club | No | - |
- | Luc Lindeque | ZA | Rooihuiskraal Tennis Club | No | - |
[11] | Simphiwe Ngwenya | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
[10] | Mpho Leshoele | LS | Grey college | No | - |
- | Brendan Smith | Fairland Tennis Club | No | - | |
- | Calum Saayman | ZA | German Country Club | Yes | Alternate 1 |
- | Adam Tilbury | ZA | Laddsworth Primary School | No | - |
[22] | Kamohelo Molapo | No | - | ||
[30] | Alternate 3 | Yes | Aadil Vally | ||
- | Ian Herholdt | ZA | No | - | |
- | Michael Young | GB | Plettenberg Bay Tennis Club | No | - |
[4] | James HART | ZA | Marks Park Sports Club | No | - |
[8] | Borys Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | TJ Chuene | ZA | Lebowakgomo Tennis Club | No | - |
- | Rutendo Toto | NA | Sport Klub Windhoek | No | - |
[24] | Moeketsi MOKETE | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
[17] | Alternate 2 | Yes | Heinrich WASSERFALL | ||
- | JP Nel | ZA | Hoërskool Randburg | No | - |
- | Joshua Perry | St. Benedicts High | No | - | |
[13] | Christian Smith | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
[12] | Wernich ROSSOUW | ZA | Goedehoop Primary | No | - |
- | Rooskrantz Jaydan | Germiston Tennis Club | No | - | |
- | Dalain Crous | Valhalla | No | - | |
- | Luan Serfontein | Irene Country Club Tennis | No | - | |
[31] | Johannes Adam | ZA | Westville Boys High | No | - |
[26] | Refentse Ramokgola | Amos Tennis Academy | No | - | |
- | Nicolai Paraian | ZA | Rivonia Recreation Club | No | - |
- | Nathan Van Jaarsveld | ZA | Secunda Hoerskool | No | - |
- | Alternate 4 | Yes | Malachi Harry | ||
[2] | Heinrich Rootman | ZA | Middelburg Country Club | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Ethan de Villiers | |
- | Ethan de Villiers | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
[30] | Aadil Vally | ZA | No | - | |
[17] | Heinrich WASSERFALL | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Malachi Harry | ZW | FBC/Old Hararians Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-10-05 8:00am | A7 | GrkTS - Centre Court |
George Denysschen
|
Scott Cumings
|
6-0, 6-0 |
2022-10-05 8:00am | A10 | GrkTS - Court 1 |
Tshepang Tlhatlha
|
Ryan Spedding
|
6-2, 6-1 |
2022-10-05 8:00am | A11 | GrkTS - Court 2 |
Benjamin Loots
|
Daniel De Villiers
|
6-3, 6-1 |
2022-10-05 8:00am | A15 | GrkTS - Court 3 |
Jarno Weiermans
|
Salvador Moronell
|
6-2, 6-4 |
2022-10-05 8:00am | A43 | GrkTS - Court 4 |
Calum Saayman
|
Adam Tilbury
|
6-2, 6-2 |
2022-10-05 8:00am | A59 | GrkTS - Court 5 |
Dalain Crous
|
Luan Serfontein
|
3-6, 6-0, 1-6 |
N/A | A63 | GrkTS - Court 6 |
Nathan Van Jaarsveld
|
Alternate 4
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-05 11:00am | A65 | GrkTS - Court 3 |
Tiaan Nelson [1]
|
Tshepiso Mooka
|
6-1, 6-0 |
N/A | A66 | GrkTS - Court 4 |
Denim Raiz
(Did not play)
|
Boitshepo Maake [21]
|
Walkover |
2022-10-05 11:00am | A67 | GrkTS - Court 5 |
Michaèl Bell [20]
|
Kavi Brown
|
6-0, 6-0 |
2022-10-05 12:30pm | A68 | GrkTS - Court 12 |
George Denysschen
|
Pavlos Christoforakis [16]
|
0-6, 2-6 |
2022-10-05 12:30pm | A69 | GrkTS - Court 13 |
Maksim Mihic [15]
|
Tshepang Tlhatlha
|
6-2, 6-2 |
2022-10-05 12:30pm | A70 | GrkTS - Court 14 |
Benjamin Loots
|
Rico Du Plessis [29]
|
1-6, 3-6 |
2022-10-05 11:00am | A71 | GrkTS - Court 6 |
Eric Matjiane [25]
|
Seabo SALESHANDO
|
0-6, 3-6 |
N/A | A72 | GrkTS - Court 15 |
Jarno Weiermans
|
Alexander Hristov [5]
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-05 11:00am | A73 | GrkTS - Court 7 |
Nicholas REIS [3]
|
Mikko Reiman
|
6-1, 6-2 |
2022-10-05 11:00am | A74 | GrkTS - Court 8 |
Bryan Wiggill
|
Ben SCHOLTZ [32]
|
6-4, 2-6, 0-6 |
2022-10-05 11:00am | A75 | GrkTS - Court 9 |
Reuben Mattheus [27]
|
Reghard Engelbrecht
|
6-1, 6-1 |
2022-10-05 11:00am | A76 | GrkTS - Court 10 |
Milo Thornhill-Davis
|
Nhlakanipho NGWENYA [9]
|
2-6, 0-6 |
2022-10-05 11:00am | A77 | GrkTS - Court 11 |
Erick Heyns [14]
|
Jan-Hendrik Alberts
|
6-0, 6-0 |
2022-10-05 11:00am | A78 | GrkTS - Court 12 |
Jaco van Lingen
|
Rynard VAN DER LAAN [28]
|
0-6, 4-6 |
2022-10-05 11:00am | A79 | GrkTS - Court 13 |
Christiaan Campher [23]
|
Jaco DANNHAUSER
|
6-0, 6-2 |
2022-10-05 11:00am | A80 | GrkTS - Court 14 |
Quentin Nakano
|
John Bothma [6]
|
1-6, 0-6 |
2022-10-05 11:00am | A81 | GrkTS - Court 15 |
Michael Loram [7]
|
Kulani SHIPALANA
|
6-1, 6-3 |
2022-10-05 12:30pm | A82 | GrkTS - Centre Court |
Kevin Mahoholi
|
Thando TSHILI [19]
|
0-6, 0-6 |
2022-10-05 12:30pm | A83 | GrkTS - Court 1 |
Lindokuhle Gcwensa [18]
|
N-Cee Fryer
|
6-1, 6-0 |
2022-10-05 12:30pm | A84 | GrkTS - Court 2 |
Luc Lindeque
|
Simphiwe Ngwenya [11]
|
1-6, 0-6 |
2022-10-05 12:30pm | A85 | GrkTS - Court 3 |
Mpho Leshoele [10]
|
Brendan Smith
|
6-4, 4-6, 2-6 |
2022-10-05 2:00pm | A86 | GrkTS - Centre Court |
Calum Saayman
|
Kamohelo Molapo [22]
|
6-7, 4-6 |
N/A | A87 | GrkTS - Court 4 |
Alternate 3 [30]
(Did not play)
|
Ian Herholdt
|
Walkover |
2022-10-05 12:30pm | A88 | GrkTS - Court 5 |
Michael Young
|
James HART [4]
|
0-6, 1-6 |
2022-10-05 12:30pm | A89 | GrkTS - Court 6 |
Borys Alexander [8]
|
TJ Chuene
|
6-2, 6-0 |
2022-10-05 12:30pm | A90 | GrkTS - Court 7 |
Rutendo Toto
|
Moeketsi MOKETE [24]
|
0-6, 0-6 |
N/A | A91 | GrkTS - Court 8 |
Alternate 2 [17]
(Did not play)
|
JP Nel
|
Walkover |
2022-10-05 12:30pm | A92 | GrkTS - Court 9 |
Joshua Perry
|
Christian Smith [13]
|
1-6, 3-6 |
2022-10-05 12:30pm | A93 | GrkTS - Court 10 |
Wernich ROSSOUW [12]
|
Rooskrantz Jaydan
|
6-3, 6-3 |
2022-10-05 2:00pm | A94 | GrkTS - Court 1 |
Luan Serfontein
|
Johannes Adam [31]
|
1-6, 1-6 |
2022-10-05 12:30pm | A95 | GrkTS - Court 11 |
Refentse Ramokgola [26]
|
Nicolai Paraian
|
7-5, 6-3 |
2022-10-05 2:00pm | A96 | GrkTS - Court 2 |
Nathan Van Jaarsveld
|
Heinrich Rootman [2]
|
1-6, 1-6 |
2022-10-06 8:00am | A97 | GrkTS - Centre Court |
Tiaan Nelson [1]
|
Boitshepo Maake [21]
|
6-1, 1-6, 7-5 |
2022-10-06 8:00am | A98 | GrkTS - Court 1 |
Michaèl Bell [20]
|
Pavlos Christoforakis [16]
|
5-7, 0-6 |
2022-10-06 8:00am | A99 | GrkTS - Court 2 |
Maksim Mihic [15]
|
Rico Du Plessis [29]
|
4-6, 6-2, 3-6 |
2022-10-06 8:00am | A100 | GrkTS - Court 3 |
Seabo SALESHANDO
|
Jarno Weiermans
|
6-1, 6-0 |
N/A | A101 | GrkTS - Court 4 |
Nicholas REIS [3]
|
Ben SCHOLTZ [32]
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-06 8:00am | A102 | GrkTS - Court 5 |
Reuben Mattheus [27]
|
Nhlakanipho NGWENYA [9]
|
6-3, 2-6, 3-6 |
2022-10-06 8:00am | A103 | GrkTS - Court 6 |
Erick Heyns [14]
|
Rynard VAN DER LAAN [28]
|
6-2, 7-5 |
2022-10-06 8:00am | A104 | GrkTS - Court 7 |
Christiaan Campher [23]
|
John Bothma [6]
|
6-7, 1-6 |
2022-10-06 8:00am | A105 | GrkTS - Court 8 |
Michael Loram [7]
|
Thando TSHILI [19]
|
6-7, 6-2, 6-3 |
2022-10-06 8:00am | A106 | GrkTS - Court 9 |
Lindokuhle Gcwensa [18]
|
Simphiwe Ngwenya [11]
|
4-6, 4-6 |
2022-10-06 8:00am | A107 | GrkTS - Court 10 |
Brendan Smith
|
Kamohelo Molapo [22]
|
6-0, 6-2 |
2022-10-06 8:00am | A108 | GrkTS - Court 11 |
Ian Herholdt
|
James HART [4]
|
0-6, 0-6 |
2022-10-06 8:00am | A109 | GrkTS - Court 12 |
Borys Alexander [8]
|
Moeketsi MOKETE [24]
|
4-6, 0-6 |
2022-10-06 8:00am | A110 | GrkTS - Court 13 |
JP Nel
|
Christian Smith [13]
|
1-6, 2-6 |
2022-10-06 8:00am | A111 | GrkTS - Court 14 |
Wernich ROSSOUW [12]
|
Johannes Adam [31]
|
4-6, 7-5, 6-3 |
2022-10-06 8:00am | A112 | GrkTS - Court 15 |
Refentse Ramokgola [26]
|
Heinrich Rootman [2]
|
0-6, 1-6 |
2022-10-07 8:00am | A113 | GrkTS - Centre Court |
Tiaan Nelson [1]
|
Pavlos Christoforakis [16]
|
6-3, 6-3 |
2022-10-07 8:00am | A114 | GrkTS - Court 1 |
Rico Du Plessis [29]
|
Seabo SALESHANDO
|
6-4, 2-6, 5-7 |
2022-10-07 8:00am | A115 | GrkTS - Court 2 |
Nicholas REIS [3]
|
Nhlakanipho NGWENYA [9]
|
6-1, 6-1 |
2022-10-07 8:00am | A116 | GrkTS - Court 3 |
Erick Heyns [14]
|
John Bothma [6]
|
1-6, 0-6 |
2022-10-07 8:00am | A117 | GrkTS - Court 4 |
Michael Loram [7]
|
Simphiwe Ngwenya [11]
|
6-4, 7-6(3) |
2022-10-07 8:00am | A118 | GrkTS - Court 5 |
Brendan Smith
|
James HART [4]
|
3-6, 3-6 |
2022-10-07 8:00am | A119 | GrkTS - Court 6 |
Moeketsi MOKETE [24]
|
Christian Smith [13]
|
2-6, 6-2, 2-6 |
2022-10-07 8:00am | A120 | GrkTS - Court 7 |
Wernich ROSSOUW [12]
|
Heinrich Rootman [2]
|
4-6, 7-5, 2-6 |
2022-10-08 8:00am | A121 | GrkTS - Centre Court |
Tiaan Nelson [1]
|
Seabo SALESHANDO
|
6-1, 6-3 |
2022-10-08 8:00am | A122 | GrkTS - Court 1 |
Nicholas REIS [3]
|
John Bothma [6]
|
6-3, 6-3 |
2022-10-08 8:00am | A123 | GrkTS - Court 2 |
Michael Loram [7]
|
James HART [4]
|
6-7(7), 2-6 |
2022-10-08 8:00am | A124 | GrkTS - Court 3 |
Christian Smith [13]
|
Heinrich Rootman [2]
|
6-2, 3-6, 6-3 |
2022-10-09 11:00am | A125 | GrkTS - Centre Court |
Tiaan Nelson [1]
|
Nicholas REIS [3]
|
7-6(3), 6-4 |
2022-10-09 11:00am | A126 | GrkTS - Court 1 |
James HART [4]
|
Christian Smith [13]
|
6-1, 6-4 |
2022-10-10 8:00am | A127 | GrkTS - Court 1 |
Tiaan Nelson [1]
|
James HART [4]
|
6-3, 3-6, 6-1 |
2022-10-10 8:00am | B1 | GrkTS - Court 6 |
Nicholas REIS [3]
|
Christian Smith [13]
|
6-2, 6-3 |
2022-10-09 11:00am | C1 | GrkTS - Court 2 |
Seabo SALESHANDO
|
John Bothma [6]
|
4-6, 1-6 |
2022-10-09 11:00am | C2 | GrkTS - Court 3 |
Michael Loram [7]
|
Heinrich Rootman [2]
|
6-1, 6-1 |
2022-10-10 8:00am | C3 | GrkTS - Court 9 |
John Bothma [6]
|
Michael Loram [7]
|
6-2, 6-2 |
N/A | D1 | GrkTS - Court 10 |
Seabo SALESHANDO
(Did not play)
|
Heinrich Rootman [2]
|
Walkover |
2022-10-08 8:00am | E1 | GrkTS - Court 4 |
Pavlos Christoforakis [16]
|
Rico Du Plessis [29]
|
6-2, 6-4 |
2022-10-08 8:00am | E2 | GrkTS - Court 5 |
Nhlakanipho NGWENYA [9]
|
Erick Heyns [14]
|
6-2, 6-0 |
2022-10-08 8:00am | E3 | GrkTS - Court 6 |
Simphiwe Ngwenya [11]
|
Brendan Smith
|
6-2, 7-6(7) |
2022-10-08 8:00am | E4 | GrkTS - Court 7 |
Moeketsi MOKETE [24]
|
Wernich ROSSOUW [12]
|
7-6, 7-5 |
2022-10-08 12:30pm | E5 | GrkTS - Court 2 |
Pavlos Christoforakis [16]
|
Nhlakanipho NGWENYA [9]
|
6-2, 7-5 |
2022-10-08 12:30pm | E6 | GrkTS - Court 3 |
Simphiwe Ngwenya [11]
|
Moeketsi MOKETE [24]
|
6-2, 6-4 |
2022-10-09 12:30pm | E7 | BELG - Belgrave 4 |
Pavlos Christoforakis [16]
|
Simphiwe Ngwenya [11]
|
6-3, 6-1 |
2022-10-09 11:00am | F1 | GrkTS - Court 5 |
Nhlakanipho NGWENYA [9]
|
Moeketsi MOKETE [24]
|
5-7, 1-6 |
2022-10-08 12:30pm | G1 | GrkTS - Court 4 |
Rico Du Plessis [29]
|
Erick Heyns [14]
|
6-1, 6-7, 8-10 |
2022-10-08 12:30pm | G2 | GrkTS - Court 5 |
Brendan Smith
|
Wernich ROSSOUW [12]
|
6-3, 5-7, 10-3 |
2022-10-09 12:30pm | G3 | BELG - Belgrave 5 |
Erick Heyns [14]
|
Brendan Smith
|
0-6, 1-6 |
N/A | H1 | BELG - Belgrave 5 |
Rico Du Plessis [29]
(Did not play)
|
Wernich ROSSOUW [12]
|
Walkover |
2022-10-07 8:00am | I1 | GrkTS - Court 8 |
Boitshepo Maake [21]
|
Michaèl Bell [20]
|
6-0, 6-1 |
2022-10-07 8:00am | I2 | GrkTS - Court 9 |
Maksim Mihic [15]
|
Jarno Weiermans
|
6-0, 6-0 |
N/A | I4 | GrkTS - Court 11 |
Rynard VAN DER LAAN [28]
(Did not play)
|
Christiaan Campher [23]
|
Walkover |
2022-10-07 8:00am | I5 | GrkTS - Court 12 |
Thando TSHILI [19]
|
Lindokuhle Gcwensa [18]
|
6-4, 6-1 |
2022-10-07 8:00am | I6 | GrkTS - Court 13 |
Kamohelo Molapo [22]
|
Ian Herholdt
|
6-3, 6-2 |
2022-10-07 8:00am | I7 | GrkTS - Court 14 |
Borys Alexander [8]
|
JP Nel
|
6-0, 6-0 |
2022-10-07 8:00am | I8 | GrkTS - Court 15 |
Johannes Adam [31]
|
Refentse Ramokgola [26]
|
6-0, 6-4 |
2022-10-08 9:30am | I9 | GrkTS - Centre Court |
Boitshepo Maake [21]
|
Maksim Mihic [15]
|
6-2, 3-6, 9-11 |
2022-10-08 9:30am | I10 | GrkTS - Court 1 |
Reuben Mattheus [27]
|
Christiaan Campher [23]
|
6-0, 6-1 |
2022-10-08 9:30am | I11 | GrkTS - Court 2 |
Thando TSHILI [19]
|
Kamohelo Molapo [22]
|
7-5, 6-2 |
2022-10-08 9:30am | I12 | GrkTS - Court 3 |
Borys Alexander [8]
|
Johannes Adam [31]
|
6-2, 6-4 |
N/A | I13 | GrkTS - Court 6 |
Maksim Mihic [15]
(Did not play)
|
Reuben Mattheus [27]
|
Walkover |
2022-10-08 12:30pm | I14 | GrkTS - Court 7 |
Thando TSHILI [19]
|
Borys Alexander [8]
|
1-6, 1-6 |
2022-10-09 12:30pm | I15 | BELG - Belgrave 6 |
Reuben Mattheus [27]
|
Borys Alexander [8]
|
2-6, 2-6 |
2022-10-08 12:30pm | K1 | GrkTS - Court 8 |
Boitshepo Maake [21]
|
Christiaan Campher [23]
|
6-2, 6-2 |
2022-10-08 12:30pm | K2 | GrkTS - Court 9 |
Kamohelo Molapo [22]
|
Johannes Adam [31]
|
3-6, 6-3, 10-7 |
2022-10-09 11:00am | K3 | GrkTS - Court 4 |
Boitshepo Maake [21]
|
Kamohelo Molapo [22]
|
6-0, 6-1 |
2022-10-09 2:00pm | L1 | BELG - Belgrave 1 |
Christiaan Campher [23]
|
Johannes Adam [31]
|
1-6, 6-0, 10-6 |
2022-10-08 9:30am | M1 | GrkTS - Court 4 |
Michaèl Bell [20]
|
Jarno Weiermans
|
6-1, 6-0 |
2022-10-08 9:30am | M3 | GrkTS - Court 5 |
Lindokuhle Gcwensa [18]
|
Ian Herholdt
|
6-1, 6-1 |
2022-10-08 9:30am | M4 | GrkTS - Court 6 |
JP Nel
|
Refentse Ramokgola [26]
|
1-6, 0-6 |
2022-10-08 12:30pm | M6 | GrkTS - Court 10 |
Lindokuhle Gcwensa [18]
|
Refentse Ramokgola [26]
|
7-5, 6-1 |
2022-10-09 2:00pm | M7 | BELG - Belgrave 3 |
Michaèl Bell [20]
|
Lindokuhle Gcwensa [18]
|
2-6, 6-4, 10-8 |
2022-10-08 12:30pm | O2 | GrkTS - Court 11 |
Ian Herholdt
|
JP Nel
|
3-6, 7-5, 12-14 |
2022-10-09 2:00pm | O3 | BELG - Belgrave 2 |
Jarno Weiermans
|
JP Nel
|
6-2, 6-2 |
2022-10-06 9:30am | Q1 | GrkTS - Centre Court |
Tshepiso Mooka
|
Denim Raiz
|
6-2, 7-5 |
2022-10-06 9:30am | Q2 | GrkTS - Court 1 |
Kavi Brown
|
George Denysschen
|
0-6, 0-6 |
2022-10-06 9:30am | Q3 | GrkTS - Court 2 |
Tshepang Tlhatlha
|
Benjamin Loots
|
7-5, 6-3 |
2022-10-06 9:30am | Q5 | GrkTS - Court 3 |
Mikko Reiman
|
Bryan Wiggill
|
0-6, 0-6 |
2022-10-06 9:30am | Q6 | GrkTS - Court 4 |
Reghard Engelbrecht
|
Milo Thornhill-Davis
|
6-4, 5-7, 10-4 |
2022-10-06 9:30am | Q7 | GrkTS - Court 5 |
Jan-Hendrik Alberts
|
Jaco van Lingen
|
6-4, 7-6 |
2022-10-06 9:30am | Q8 | GrkTS - Court 6 |
Jaco DANNHAUSER
|
Quentin Nakano
|
3-6, 3-6 |
2022-10-06 9:30am | Q9 | GrkTS - Court 7 |
Kulani SHIPALANA
|
Kevin Mahoholi
|
6-1, 6-0 |
2022-10-06 9:30am | Q10 | GrkTS - Court 8 |
N-Cee Fryer
|
Luc Lindeque
|
1-6, 1-6 |
2022-10-06 9:30am | Q11 | GrkTS - Court 9 |
Mpho Leshoele [10]
|
Calum Saayman
|
6-2, 6-0 |
N/A | Q13 | GrkTS - Court 10 |
TJ Chuene
|
Rutendo Toto
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-06 9:30am | Q15 | GrkTS - Court 11 |
Rooskrantz Jaydan
|
Luan Serfontein
|
6-0, 6-0 |
2022-10-06 9:30am | Q16 | GrkTS - Court 12 |
Nicolai Paraian
|
Nathan Van Jaarsveld
|
6-2, 6-0 |
2022-10-07 9:30am | Q17 | GrkTS - Centre Court |
Tshepiso Mooka
|
George Denysschen
|
1-6, 4-6 |
2022-10-07 9:30am | Q18 | GrkTS - Court 1 |
Tshepang Tlhatlha
|
Eric Matjiane [25]
|
4-6, 6-4, 7-10 |
2022-10-07 9:30am | Q19 | GrkTS - Court 2 |
Bryan Wiggill
|
Reghard Engelbrecht
|
6-0, 6-1 |
2022-10-07 9:30am | Q20 | GrkTS - Court 3 |
Jan-Hendrik Alberts
|
Quentin Nakano
|
0-6, 0-6 |
2022-10-07 9:30am | Q21 | GrkTS - Court 4 |
Kulani SHIPALANA
|
Luc Lindeque
|
4-6, 6-4, 10-8 |
2022-10-07 9:30am | Q22 | GrkTS - Court 5 |
Mpho Leshoele [10]
|
Michael Young
(Ret.)
|
6-0, 4-1 Retired |
2022-10-07 9:30am | Q23 | GrkTS - Court 6 |
TJ Chuene
|
Joshua Perry
|
0-6, 0-6 |
2022-10-07 9:30am | Q24 | GrkTS - Court 7 |
Rooskrantz Jaydan
|
Nicolai Paraian
|
6-0, 6-1 |
2022-10-08 9:30am | Q25 | GrkTS - Court 7 |
George Denysschen
|
Eric Matjiane [25]
|
5-7, 5-7 |
2022-10-08 9:30am | Q26 | GrkTS - Court 8 |
Bryan Wiggill
|
Quentin Nakano
|
5-7, 6-3, 10-6 |
2022-10-08 9:30am | Q27 | GrkTS - Court 9 |
Kulani SHIPALANA
|
Mpho Leshoele [10]
|
2-6, 1-6 |
2022-10-08 9:30am | Q28 | GrkTS - Court 10 |
Joshua Perry
|
Rooskrantz Jaydan
|
4-6, 2-6 |
2022-10-08 12:30pm | Q29 | GrkTS - Court 12 |
Eric Matjiane [25]
|
Bryan Wiggill
|
6-0, 6-3 |
2022-10-08 12:30pm | Q30 | GrkTS - Court 13 |
Mpho Leshoele [10]
|
Rooskrantz Jaydan
|
6-0, 6-4 |
2022-10-09 11:00am | Q31 | GrkTS - Court 10 |
Eric Matjiane [25]
|
Mpho Leshoele [10]
|
2-6, 2-6 |
N/A | R1 | GrkTS - Court 12 |
Bryan Wiggill
(Did not play)
|
Rooskrantz Jaydan
|
Walkover |
2022-10-08 12:30pm | S1 | GrkTS - Court 14 |
George Denysschen
|
Quentin Nakano
|
6-7(3), 6-4, 6-10 |
N/A | S2 | GrkTS - Court 15 |
Kulani SHIPALANA
|
Joshua Perry
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-09 2:00pm | S3 | GrkTS - Court 8 |
Quentin Nakano
|
Kulani SHIPALANA
|
6-2, 7-6(3) |
2022-10-08 9:30am | U1 | GrkTS - Court 11 |
Tshepiso Mooka
|
Tshepang Tlhatlha
|
1-6, 0-6 |
2022-10-08 9:30am | U2 | GrkTS - Court 12 |
Reghard Engelbrecht
|
Jan-Hendrik Alberts
|
6-0, 6-3 |
2022-10-08 9:30am | U4 | GrkTS - Court 13 |
TJ Chuene
|
Nicolai Paraian
|
4-6, 1-6 |
2022-10-08 2:00pm | U5 | GrkTS - Centre Court |
Tshepang Tlhatlha
|
Reghard Engelbrecht
|
6-1, 6-1 |
2022-10-08 2:00pm | U6 | GrkTS - Court 1 |
Luc Lindeque
|
Nicolai Paraian
|
4-6, 3-6 |
2022-10-09 2:00pm | U7 | GrkTS - Court 9 |
Tshepang Tlhatlha
|
Nicolai Paraian
|
6-3, 6-3 |
2022-10-09 2:00pm | V1 | GrkTS - Court 10 |
Reghard Engelbrecht
|
Luc Lindeque
|
4-6, 1-6 |
2022-10-08 2:00pm | W1 | GrkTS - Court 2 |
Tshepiso Mooka
|
Jan-Hendrik Alberts
|
6-4, 6-0 |
2022-10-09 2:00pm | W3 | GrkTS - Court 11 |
Tshepiso Mooka
|
TJ Chuene
|
6-2, 6-3 |
N/A | Y1 | GrkTS - Court 8 |
Denim Raiz
(Did not play)
|
Kavi Brown
|
Walkover |
2022-10-07 9:30am | Y3 | GrkTS - Court 9 |
Mikko Reiman
|
Milo Thornhill-Davis
|
6-4, 2-6, 5-10 |
2022-10-07 9:30am | Y4 | GrkTS - Court 10 |
Jaco van Lingen
|
Jaco DANNHAUSER
|
0-6, 3-6 |
2022-10-07 9:30am | Y5 | GrkTS - Court 11 |
Kevin Mahoholi
|
N-Cee Fryer
|
6-2, 6-7, 5-10 |
2022-10-07 9:30am | Y8 | GrkTS - Court 12 |
Luan Serfontein
|
Nathan Van Jaarsveld
|
6-7(5), 6-2, 10-7 |
2022-10-08 9:30am | Y9 | GrkTS - Court 14 |
Kavi Brown
|
Benjamin Loots
|
0-6, 0-6 |
2022-10-08 9:30am | Y10 | GrkTS - Court 15 |
Milo Thornhill-Davis
|
Jaco DANNHAUSER
|
3-6, 3-6 |
2022-10-08 11:00am | Y11 | GrkTS - Centre Court |
N-Cee Fryer
|
Calum Saayman
|
1-6, 0-6 |
2022-10-08 2:00pm | Y13 | GrkTS - Court 3 |
Benjamin Loots
|
Jaco DANNHAUSER
|
6-0, 3-6, 10-12 |
2022-10-08 2:00pm | Y14 | GrkTS - Court 4 |
Calum Saayman
|
Luan Serfontein
|
6-1, 6-0 |
2022-10-09 2:00pm | Y15 | GrkTS - Court 12 |
Jaco DANNHAUSER
|
Calum Saayman
|
2-6, 2-6 |
2022-10-09 2:00pm | Z1 | GrkTS - Court 13 |
Benjamin Loots
|
Luan Serfontein
|
6-1, 6-0 |
2022-10-08 2:00pm | AA1 | GrkTS - Court 5 |
Kavi Brown
|
Milo Thornhill-Davis
|
1-6, 3-6 |
2022-10-09 2:00pm | AA3 | GrkTS - Court 14 |
Milo Thornhill-Davis
|
N-Cee Fryer
|
6-3, 6-3 |
2022-10-08 11:00am | AC2 | GrkTS - Court 1 |
Mikko Reiman
|
Jaco van Lingen
|
6-3, 1-6, 8-10 |
2022-10-08 2:00pm | AC6 | GrkTS - Court 6 |
Kevin Mahoholi
|
Nathan Van Jaarsveld
|
6-0, 2-6, 5-10 |
2022-10-09 2:00pm | AC7 | GrkTS - Court 15 |
Jaco van Lingen
|
Nathan Van Jaarsveld
|
3-6, 2-6 |
2022-10-06 9:30am | AG35 | GrkTS - Court 13 |
Ryan Spedding
|
Daniel De Villiers
|
4-6, 1-6 |
2022-10-07 9:30am | AG50 | GrkTS - Court 13 |
Daniel De Villiers
|
Salvador Moronell
|
3-6, 1-6 |
2022-10-07 12:30pm | AG57 | GrkTS - Court 8 |
Scott Cumings
|
Salvador Moronell
|
1-6, 2-6 |
2022-10-07 8:00am | AG62 | GrkTS - Court 10 |
Adam Tilbury
|
Dalain Crous
|
6-1, 6-1 |
N/A | AG63 | GrkTS - Court 1 |
Salvador Moronell
|
Adam Tilbury
(Did not play)
|
Walkover |