Group 3 Round 1
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Hayden Davy | ZA | Centurion Junior Squash | No | - |
[20] | Heinrich Schoeman | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
[2] | Conrad Ehlers | ZA | TUKS Junior Squash | No | - |
[19] | Adriaan Roux | Pretoria High School Old Boys | No | - | |
[3] | Janco Otto | ZA | TUKS Junior Squash | No | - |
[18] | Rudolph (Jr) Botha | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
[4] | Johannes Badenhorst | ZA | Uitsig Squash Club | No | - |
[17] | Edrique Laubscher | Centurion Junior Squash | No | - | |
[5] | Onosi Moakofi | BW | Alpha Squash Academy | No | - |
[16] | Dewald De Graaf | ZA | TUKS Junior Squash | No | - |
[6] | Roland Van der Westhuizen | ZA | Midstream College Primary School | No | - |
[15] | Thomas Oliver | ZA | Zwartkop Hoërskool | No | - |
[7] | Luan Swart | Sasol Secunda Club | No | - | |
[14] | Benjamin Oliver | ZA | Zwartkop Hoërskool | No | - |
[8] | Nathaniel van Deventer | ZA | Centurion Junior Squash | No | - |
[13] | George Wiehahn | ZA | Centurion Junior Squash | No | - |
[9] | Lukas Combrinck | ZA | Centurion Junior Squash | No | - |
[12] | Tiaan Goosen | Centurion Junior Squash | No | - | |
[10] | Jason Naude | ZA | Zwartkop Hoërskool | No | - |
[11] | Tiisetso Motshubi | ZA | Camps Bay Beach | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-21 5:00pm | A1 | PCC - Court 2 |
Hayden Davy [1]
|
Heinrich Schoeman [20]
|
11-4, 11-4, 12-10 |
2023-04-21 5:00pm | A2 | PCC - Court 4 |
Conrad Ehlers [2]
|
Adriaan Roux [19]
|
11-3, 11-5, 11-7 |
2023-04-21 5:30pm | A3 | PCC - Court 5 |
Janco Otto [3]
|
Rudolph (Jr) Botha [18]
|
11-2, 10-12, 11-0, 12-10 |
2023-04-21 5:30pm | A4 | PCC - Court 4 |
Johannes Badenhorst [4]
|
Edrique Laubscher [17]
|
11-5, 11-3, 11-1 |
2023-04-21 6:00pm | A5 | PCC - Court 3 |
Onosi Moakofi [5]
|
Dewald De Graaf [16]
|
13-11, 1-11, 11-6, 11-8 |
2023-04-21 6:00pm | A6 | PCC - Court 2 |
Roland Van der Westhuizen [6]
|
Thomas Oliver [15]
|
11-8, 11-8, 11-9 |
2023-04-21 5:30pm | A7 | PCC - Court 2 |
Luan Swart [7]
|
Benjamin Oliver [14]
|
11-7, 11-9, 11-5 |
2023-04-21 5:30pm | A8 | PCC - Court 3 |
Nathaniel van Deventer [8]
|
George Wiehahn [13]
|
3-11, 3-11, 5-11 |
2023-04-21 5:00pm | A9 | PCC - Court 5 |
Lukas Combrinck [9]
|
Tiaan Goosen [12]
|
11-8, 5-11, 11-9, 11-7 |
2023-04-21 5:00pm | A10 | PCC - Court 3 |
Jason Naude [10]
|
Tiisetso Motshubi [11]
|
5-11, 8-11, 11-6, 11-8, 11-3 |